Stolný tenis kr. kolo

V stredu 27.02.2019 sa v priestoroch ZŠ Spišská Stará Ves uskutočnilo Krajské kolo v stolnom tenise žiakov ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev z celého Prešovského kraja. Našu školu reprezentovali žiaci 6.A triedy Michal Šalata, Adam Marcinčák a Radoslav Pančišin. Turnaja sa zúčastnili aj Mgr. Peter Čerevka a trénerka p. Jana Mihaľovová.

Tímy boli na základe nasadenia z ročníka 2017/2018 rozdelené do základných skupín A, B a C. V skupine A na seba narazili hráči z Bardejova, Bukoviec, Humenného a Svidníka. Skupinu B tvorili Vranov nad Topľou, Prešov, Poprad a Haligovce. Skupina C, ktorá bola trojčlenná, spojila družstvá z Kežmarku, Sabinova a zo Sniny.

Víťazi skupín –ZŠ Jána Švermu Humenné, Vranov nad Topľou a Kežmarok – sa stretli vo finálovej skupine. Družstvá, ktoré obsadili v skupinách druhé, tretie resp. štvrté miesta mali možnosť hrať o umiestnenie, ale nakoľko ju nevyužili obsadili nasledovné poradie.

Delené 10. miesto patrí hráčom z Bardejova a Popradu. Siedme miesto si podelili Bukovce, Prešov a Sabinov a konečné, i keď delené 4. miesto obsadili Svidník, Haligovce a Snina.

Vo finálovej skupine si naši chlapci poradili s Kežmarkom 4:2, aby sme následne podľahli Vranovu nad Topľou 0:4. Na záver zdolali hráči Vranova nad Topľou aj Kežmarok 4:1, čím získali titul majstrov Prešovského kraja v školskom roku 2018/2019. Nám patrí fantastické 2. miesto a bronzovú pozíciu získali hráči Kežmarku.

 

Chlapcom úprimne ďakujeme a srdečne blahoželáme !!!

 

 

Ďalšie články
Kráľovná na Dunaji
budpest
2. a 3. októbra 2019 naši siedmaci a ôsmaci navštívili počas dejepisnej exkurzie hlavné a zároveň najväčšie mesto Maďarska.
Plavecký výcvik 6.roč.
plav
Plavecký výcvik pre žiakov 6. ročníka sa konal v dňoch 24.9. – 4.10.2019 v rozsahu 16 hodín v humenskej plavárni.
Fotogaléria