Štúrov Zvolen

sturV súčasnosti je potrebné u žiakov formovať vzťah k rodnému jazyku, rozvíjať jazykovú komunikáciu, kultúrnosť a kultivovanosť reči. Tieto ciele je potrebné  rozvíjať u mladých ľudí nepretržite a práve súťaž v rétorike je tým vhodným miestom, kde je možné si tieto schopnosti overiť.

Dňa 6. mája 2019 sa uskutočnilo v Humenskom zámku okresné kolo súťaže Štúrov Zvolen. Žiaci I. kategórie (4. – 6. ročník) mali v priebehu troch minút prerozprávať a samostatne dotvoriť koniec príbehu, ktorý si vyžrebovali. Žiaci  II. kategórie (7. – 9. ročník) súťažili v dvoch kolách. V prvom sa  predstavili s doma pripravenou ľubovoľnou úvahou, no a v druhom si vyžrebovali tému  a v priebehu 5 minút vyjadrili svoj názor. Hodnotila sa originalita spracovania témy, prednes, ale aj celkový dojem. Porota to naozaj nemala ľahké, lebo vybrať zástupcu okresu do Zvolena je náročné. Nakoniec však  určila poradie a postupujúcich do celoslovenského kola.

Skúsená ôsmačka Tamarka Holubová v druhej kategórii získala nádherné tretie miesto.  Pri svojej premiére a v silnej konkurencii si piatačka Alžbetka Piňková v prvej kategórii vybojovala skvelé prvé miestopostup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 4. a 5. júna 2019 vo Zvolene. Dievčatám a ich učiteľkám p. Onderišinovej a p. Dobrovolnej srdečne blahoželáme a ďakujeme za prípravu. Alžbetke držíme palce!

 

1

Ďalšie články
Švermováci zažili energiu
Pred slávnostným dňom odovzdávania polročného hodnotenia mali naši žiaci jedinečnú možnosť zažiť energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy,
Fotogaléria