Štúrov Zvolen

sturDňa 21. apríla 2015 žiaci druhého stupňa si vyskúšali svoje rétorické schopnosti v školskom kole obľúbenej súťaže  Štúrov Zvolen. Žiaci I. kategórie (4. – 6. ročník) počas troch minút mali rozpovedať obsah textu  a samostatne dotvoriť koniec príbehu, ktorý si vyžrebovali. Žiaci  II. kategórie (7. – 9. ročník) súťažili v dvoch kolách. Doma pripravená voľná téma, vyjadrenie vlastného názoru, tvorila prvé kolo. Druhé kolo bolo náročnejšie. Súťažiaci si vyžrebovali tému  svojho prejavu a v priebehu 3 – 5 minút vyjadrili vlastný názor k téme.
Porota zložená z učiteliek slovenského jazyka určila poradie a postupujúcich žiakov do okresného kola.
1. kategória (4. – 6. ročník)

1. miesto: Samuel Onderišin 6. C
  2. miesto: Natália Košutová 6. B
  3. miesto: Petra Tabaková 6. A

2. kategória (7. – 9. ročník)

1. miesto: Mária Jakubová 8. C
  2. miesto: Daniel Motyka 8. A
  3. miesto: Matúš Sukeľ 7. A

Do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo 28. apríla vo Vihorlatskom osvetovom stredisku, postúpili víťazi školského kola. Samko po vlaňajšom  premiérovom peknom treťom mieste tohto roku vystúpil na najvyšší stupienok.  V silnej konkurencii vybojoval fantastické prvé miestopostup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v polovici júna na Zvolenskom zámku vo Zvolene. Obom rečníkom srdečne blahoželáme a Samkovi držíme palce!

Mgr. Anna Dobrovolná