Súťaž lomihlav

Švermováci si radi zasúťažia aj v súťažiach, kde sa nelámu športové rekordy, ale „hlava“. Dve družstvá zložené z ôsmich našich siedmakov a ôsmakov sa v piatok 2. decembra zúčastnili súťaže LOMIHLAV. V telocvični Gymnázia na Alejovej ulici v Košiciach si zmerali sily s ďalšími 38 tímami v riešení matematických úloh, hádaniek a hlavolamov.

Ani jedno z družstiev sa nenechalo zahanbiť a aj keď patrili k najmladším, „vypočítali“ si krásne 9. miesto (S. Koribanič 8.A, T. Jakubov 7.C, S. Čurma 7.B, M. Židzik 7.B) a 14. miesto (M. Mandzák 8.A, R. Gerboc 7.A, P. Rudišin 7.A, F. Karas 7.B).

Všetkým chlapcom blahoželáme a zároveň ďakujeme aj vyučujúcim RNDr. Anne Bočkayovej a Mgr. Martinovi Kuľhovi za čas, ktorý svojim zverencom neustále venujú.

P.S. Dobré výsledky chlapcov nie sú náhodné. Väčšina z nich úspešne rieši matematické korešpondenčné semináre MATIK, PIKOMAT či MALYNÁR. Príklady z nich si môžete pozrieť na stránke https://matik.strom.sk/sk/casopisy/

lomihlav