Súťaž o Matke Tereze

mother-1647831Matka Tereza – krehká, tvorivá, vytrvalá žena modlitby. Hrdinka. Jej cesta svätosti je jedinečná. Stala sa svätou pre chudobných…

Dňa 2.11.2016 v dušičkový čas sme si pripomenuli túto vzrastom malú ženu s veľkým srdcom aj v našej škole.

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka mali možnosť preukázať svoje vedomosti a svoju šikovnosť v rôznych disciplínach, ktoré opisovali život a prácu tejto svätice. Prvé miesto zaslúžene patrilo žiakom Š. Hajdučkovi, M. Jakubkovičovej a M. Kalaninovej zo 7.B triedy. Druhé miesto obsadili žiaci zo 6.B triedy a tretiu priečku získali žiaci zo 6.A.

Naše poďakovanie patrí kňazovi Jozefovi Kozákovi, správcovi Farnosti sv. košických mučeníkov, ktorý súťažiacim venoval svoju najnovšiu knihu s názvom – „Lebo srdce“.

Malá oslava svätorečenia dopadla na výbornú a už teraz sa tešíme na ďalší ročník kvízu Rok so svätcom.

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria