Súťaž o Matke Tereze

mother-1647831Matka Tereza – krehká, tvorivá, vytrvalá žena modlitby. Hrdinka. Jej cesta svätosti je jedinečná. Stala sa svätou pre chudobných…

Dňa 2.11.2016 v dušičkový čas sme si pripomenuli túto vzrastom malú ženu s veľkým srdcom aj v našej škole.

Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka mali možnosť preukázať svoje vedomosti a svoju šikovnosť v rôznych disciplínach, ktoré opisovali život a prácu tejto svätice. Prvé miesto zaslúžene patrilo žiakom Š. Hajdučkovi, M. Jakubkovičovej a M. Kalaninovej zo 7.B triedy. Druhé miesto obsadili žiaci zo 6.B triedy a tretiu priečku získali žiaci zo 6.A.

Naše poďakovanie patrí kňazovi Jozefovi Kozákovi, správcovi Farnosti sv. košických mučeníkov, ktorý súťažiacim venoval svoju najnovšiu knihu s názvom – „Lebo srdce“.

Malá oslava svätorečenia dopadla na výbornú a už teraz sa tešíme na ďalší ročník kvízu Rok so svätcom.