Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

Už po siedmykrát ožil a bránami Základnej školy s materskou školou kráľa Svätopluka v Šintave prechádzal i oceňoval duch Svätopluka. V celoslovenskom kole literárnej súťaže naši siedmaci zabodovali. „Do užšieho výberu boli zaradené práce, ktoré zaujali výberom jazykových prostriedkov a originálnym spracovaním témy. Oceňujeme aktualizáciu témy, využitie rôznych žánrov, zapojenie fantázie…“ toľko z hodnotenia poroty. Ema Balková 7. C – v druhej kategórii v próze prácou Záchranca získala čestné uznanie a Samuel Onderišin 7. C – v druhej kategórii v poézii prácou Na slávu Svätopluka… tiež získal čestné uznanie. Eme a Samovi srdečne blahoželáme.

 

20160617_083349

Ďalšie články
ENGLISH STAR
star
Švermováci boli zvedaví, ako sa zdokonalili v angličtine, a preto aj tento rok využili možnosť zapojiť sa do medzinárodnej súťaže ENGLISHSTAR v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl,
Fotogaléria