Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

Už po siedmykrát ožil a bránami Základnej školy s materskou školou kráľa Svätopluka v Šintave prechádzal i oceňoval duch Svätopluka. V celoslovenskom kole literárnej súťaže naši siedmaci zabodovali. „Do užšieho výberu boli zaradené práce, ktoré zaujali výberom jazykových prostriedkov a originálnym spracovaním témy. Oceňujeme aktualizáciu témy, využitie rôznych žánrov, zapojenie fantázie…“ toľko z hodnotenia poroty. Ema Balková 7. C – v druhej kategórii v próze prácou Záchranca získala čestné uznanie a Samuel Onderišin 7. C – v druhej kategórii v poézii prácou Na slávu Svätopluka… tiež získal čestné uznanie. Eme a Samovi srdečne blahoželáme.

 

20160617_083349

Ďalšie články
Dejiny alebo história
005
„Dejiny alebo história sú v širšom zmysle súhrn všetkých udalostí, dejov a súvislostí v čase a priestore.
Šk. kolo pytagoriády
pyt
Šikovní švermováci si to 12. a 13. decembra 2018 v škole namierili najskôr do školskej jedálne,
Fotogaléria