Švermováci zažili energiu

Švermováci zažili energiu priamo v škole

 

Pred slávnostným dňom odovzdávania polročného hodnotenia mali naši žiaci jedinečnú možnosť zažiť energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy, a to v rámci školskej akcie pod názvom „Zaži energiu“. Tá bola pripravená pre žiakov 8. ročníka v spolupráci s Východoslovenskou energetikou Holding a.s., ktorú organizačne zabezpečovala pani Miroslava Strachanová a odborne  Ing. Jozef Krídla, stredoškolský pedagóg  na SOŠ Technickej v Humennom spolu so svojimi študentmi.

 

Žiaci boli po úvodnom slove rozdelení do šiestich pracovných skupín, ktoré postupne prešli vopred pripravenými stanovišťami. Tie boli zamerané na rôzne fyzikálne demonštračné pokusy, na technické a odborné informácie o distribúcii energie do našich domácností, ako aj na zaujímavú a náročnú prácu elektrikárov, technické zručnosti žiakov, ale i na virtuálnu prechádzku elektrárňou.

 

Po necelých dvoch hodinách bola súťaž vyhodnotená a  tri víťazné družstvá sa nielen tešili zo svojho úspechu, ale mali zároveň možnosť vyskúšať si jazdu na štvorkolke ako aj prácu na vysokozdvižnej plošine. A verte, obe činnosti sa im páčili!

 

Bola to veľmi zaujímavá akcia a organizátorom aj všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemnú atmosféru, zážitkové učenie plné odborných poznatkov a nových skúseností.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria