Švermovácka lyžovačka

lyziarNaša švermovácka lyžovačka začala už v nedeľu (6.3.2016). Mnohí sa na ňu tešili, ale niektorí nastupovali na tento lyžiarsky výcvik s malou dušičkou. Predstava prvého kontaktu s lyžami mnohých už dlhšie mátala v snoch. Napriek obavám to nevzdali a už v nedeľu poobede okúsili pod nohami technický sneh.

Bachledova dolina, stredisko kde sme prežili krásny týždeň, bola naozaj ideálnym miestom na výučbu. Množstvo svahov, rôzne typy vlekov a ostrejšie či miernejšie miesta, boli pre nás tým pravým. I keď dookola nás bolo vidieť a cítiť vo vzduchu jar, nám to nevadilo.

Dvadsiatka lyžiarov – nelyžiarov sa najprv popasovala so základmi ako sú nosenie lyží, pripínanie, obraty na svahu či samotný pluh. Mnohým sa spočiatku plietli nohy a lyže sa krížili jedna radosť. Našťastie žiaci neprestali bojovať a pod dohľadom skúsených inštruktorov sa naučili robiť prvé oblúčiky. S postupným zlepšovaním boli na konci týždňa o čosi rýchlejší a zručnejší. Tá druhá polovica Švermovákov, ktorí už ten krásny pocit z lyžovania poznala aj predtým, zlepšovala techniku a obratnosť svojich nôh. Žiaci brázdili jednotlivé svahy čoraz lepšie a rýchlejšie. Napriek tomu, že vôkol nás boli rozkvitajúce bahniatka – symbol jari, naše hlavy zdobili lyžiarske prilby, okuliare, čiapky a šály. Počasie nám neprialo, pretože takmer každý deň sme boli zahalení do hmly. Ani tento jav nás však neodradil a pocit neskutočnej slobody pri lyžovaní sme zažívali deň čo deň. Veríme, že tí, ktorí sa naučili za tento týždeň lyžovať, na to nezabudnú, a tie krásne zážitky si budú chcieť zopakovať znova. Myslím, že počas našej švermováckej lyžovačky sa žiaci nielen naučili niečo nové, ale navzájom sa aj  spoznali. Utužili sa tým kamarátstva medzi triedami a začali sa aj skutočné priateľstvá na celý život.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Dejiny alebo história
005
„Dejiny alebo história sú v širšom zmysle súhrn všetkých udalostí, dejov a súvislostí v čase a priestore.
Olympiáda v ANJ
ANJ
Šikovní angličtinári nám veru pripravili pekné mikulášske prekvapenie.
Fotogaléria