Švermováčky majsterkami Slovenska vo vybíjanej

Žiačky Základnej školy Jána Švermu v Humennom nedali konkurencii žiadnu šancu.

 

Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej sa tento rok konali 4. – 5. júna v Športovej hale prof. M. Rovného na FTVŠ UK v Bratislave. Zúčastnilo sa ich osem  najlepších družstiev z celého Slovenska. Víťazky krajských kôl šli do nášho hlavného mesta s veľkým očakávaním a túžbou vyhrať. Naše družstvo v zložení Martina Adamčíková, Michaela Balážová, Annelise Barnová, Lucia Dančová, Diana Dravecká, Sofia Fedáková, Karin Ferjaková, Patrícia Harviliková, Simona Macková, Laura Pľuchtová, Timea Tkáčová a Petra Veliká tiež nič nenechalo na náhodu. Už do prvého zápasu dievčatá vložili všetko svoje úsilie, a tak konkurencia veľmi rýchlo zistila, že humenská škola bude poriadne tvrdým orieškom.  Fyzická zdatnosť a obratnosť,  zohranosť tímu, jasné signály, to všetko od prvej chvíle naznačovalo, že v družstve našich dievčat je správne nasmerovanie.

 

Prvý deň sa v základnej skupine stretli s družstvami reprezentujúcimi Žilinu, Trenčín a Nitru. Prešovský kraj v podaní našich dievčat nenašiel premožiteľa, a tak postup do semifinále bol zabezpečený. Finálový deň bol plný vzrušenia a napätia. Patriť medzi štyri najlepšie tímy na Slovensku, to už nie je náhoda! Dievčence však dokázali ešte oveľa viac. Nielenže zvíťazili, ale v samotnom finálovom zápase premohli ZŠ Nitrianske Rudno (Trenčiansky kraj) s neuveriteľným skóre 16:09. Päť ťažkých zápasov v priebehu dvoch dní, štyri víťazstvá a jedna remíza… Fantastický  výkon našich Švermováčok!

 

Dievčatá bojovali v Bratislave a celá Švermovka v Humennom držala palce. Zaslúženým víťazstvom tak zviditeľnili našu školu, rodné mesto, ale aj samotný Prešovský kraj.

 

Bojovnosť a chuť vyhrať určite hnali naše dievčence vpred. Bez správneho koučingu by to však nemalo ten správny efekt. Ďakujeme našej pani zástupkyni Mgr. Ivete Belejovej, že aj napriek množstvu povinností si vždy našla čas a od začiatku viedla svoje zverenkyne tým správnym smerom. Dievčence, ste ozaj jednotky!

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria