Švermovácky ples

dancing-fruit-2006058Február patrí medzi najveselšie mesiace v roku, lebo sú fašiangy. A fašiangy, to sú plesy a karnevaly. Kto by sa netešil? Môže byť krajšie a príjemnejšie, ako sa raz za rok zmeniť na dámy a pánov? Počas fašiangov je všetko možné.

Vštepovať deťom vzťah k tradíciám a zároveň sa pri tom dobre zabaviť, to bolo cieľom švermováckeho plesu v školskom klube, ktorý sa uskutočnil 17. februára. Telocvičňa sa zmenila na tanečnú sálu, deti sa zmenili na dámy a pánov. Tradícia švermováckeho plesu v školskom klube sa začala písať už pred štyrmi rokmi. Ples otvorila zástupkyňa školy p. Belejová  slávnostným  príhovorom. Nasledoval kultúrny program v podaní detí zo SZUŠ –MÚZA, Folklórny súbor – Chemlon a deti spevácko-tanečného krúžku pod vedením p. Lacovej. Vždy sa snažíme vniesť do programu zaujímavé prvky v podaní súčasných a bývalých talentovaných žiakov. Využívame tak to, čo máme doma, lebo deti to nemajú bežne šancu vidieť a počuť. Vznešení páni, krásne dámy sa prechádzali chodbami našej školy. Za tónov valčíka prezentovali nielen krásne róby a držanie tela, ale aj výberové správanie. Fotoaparáty blýskali údivom a rýchlo zachycovali tú noblesu a nádheru. Veselé melódie roztancovali nôžky našich maličkých  a oni sa cítili a správali ako dospelí. Radosť bolo pozerať. Každé oddelenie krásne vyzdobené ponúkalo bohaté pohostenie a občerstvenie- bábovky, koláče, chlebíčky, mafiny a iné dobroty. Jasné, nechýbala ani bohatá tombola.

Každý získal aspoň malý darček, ktorý mu bude  pripomínať plesový večer v školskom klube detí. Chceli sme deťom ponúknuť možnosť zažiť to, čo v tomto období prežívajú ich rodičia. Možno ich doma sledovali, ako sa chystali niekde plesať. Teraz si to vymenili. Nám nič neostáva, iba sa za všetko poďakovať a počkať si na ďalší ročník plesu. Verím, že sa všetci tešíme.