Timravina studnička

Dňa 14.10.2019 sa v priestoroch ZŠ Jána Švermu uskutočnilo školské kolo v prednese pôvodnej slovenskej prózy Timravina studnička. Timravina studnička je literárna súťaž, ktorá sa každoročne koná na počesť úmrtia významnej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy.

 

Poslaním a cieľom literárnej súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby, vytvárať podmienky pre konfrontáciu a tvorivý rast našich malých recitátorov.

 

V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo 12 žiakov 2. – 4. ročníka.

 

Výsledky v I. kategórii:

 

1.miesto: Veronika Lecáková 4.C

2.miesto: Jakub Slivka 3.C

                     Šimon Baláž 3.A

3.miesto: Terezka Vaškovičová 4.D

                      Nelly Sofia Kličová 2.A

 

Srdečne blahoželáme!

Ďalšie články
Exkurzia – BUKÓZA HOLDING
bukoza
K významných drevospracujúcim podnikom na Slovensku ako aj exportérom výrobkov v európskom meradle patrí skupina spoločností BUKÓZA HOLDING,
Medzinár. deň šk. knižníc
kniznice_foto
Medzinárodný deň školských knižníc (International School Library Day) prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls,
Fotogaléria