Timravina studnička

Dňa 14.10.2019 sa v priestoroch ZŠ Jána Švermu uskutočnilo školské kolo v prednese pôvodnej slovenskej prózy Timravina studnička. Timravina studnička je literárna súťaž, ktorá sa každoročne koná na počesť úmrtia významnej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy.

Poslaním a cieľom literárnej súťaže je viesť deti a mládež k hlbšiemu poznávaniu slovenskej literatúry, podnietiť ich k hľadaniu a objavom krásy umeleckého slova a tým aj rodnej reči, poskytovať priestor na popularizáciu pôvodnej slovenskej tvorby, vytvárať podmienky pre konfrontáciu a tvorivý rast našich malých recitátorov.

V tomto školskom roku sa do súťaže zapojilo 12 žiakov 2. – 4. ročníka.

Výsledky v I. kategórii:

1.miesto: Veronika Lecáková 4.C