Tom, Dick a Harry

Verili by ste, že čakanie nemusí byť vôbec nudné? Traja podarení bratia Tom, Dick a Harry o tom presvedčili našich žiakov deviateho ročníka. Vo štvrtok 27. 9.2018 na javisku košického Štátneho divadla roztočili ten najbláznivejší kolotoč anglického gaučového humoru a zábavy anglického dramatika Raya Cooneho v situačnej komédii Tom, Dick a Harry.

 

Pestrofarebné klbko nevinných klamstiev, nedorozumení a omylov hlavnému hrdinovi Tomovi  pomáhali ešte viac zamotať mladší bratia. Objavili sa v ten najnevhodnejší čas a vniesli chaos a neporiadok do dokonalej domácnosti manželov Kerwoodovcov, ktorí netrpezlivo čakali na príchod adopčnej pracovníčky Potterovej. Tá mala totiž otestovať ich pripravenosť stať sa rodičmi. Boli sme svedkami nekonečného radu trápnych situácií a prešľapov bratov, ktorí si chceli pomôcť vo svojich neľahkých životných osudoch. Keď však v ružovej vyblýskanej obývačke začali lietať časti ľudského tela, ktoré tam chcel ukryť Harry, nebolo nám veru všetko jedno. Príživník Dick zasa privliekol plnú dodávku pašovaných cigariet a koňaku. Nuž veru… Strýčkovia ako stvorení pre nového člena rodiny. Takýchto bezstarostných a veselých príbuzných by si určite prialo mať každé dieťa.  A akoby toho ešte nebolo dosť, všetko ešte viac skomplikovali ilegálni imigranti z Kosova, mafián Boris a následne aj zvedavý policajt.  Tom mal plné ruky práce, aby dal všetko do poriadku a zachoval si pri tom psychické zdravie. Situáciu mu pomáhal zachraňovať  dokonca  aj Shakespeare.

 

Našim deviatakom divadlo skutočne učarovalo. Zistili, že dramatické umenie nie je až taká nuda, ale dokáže potešiť aj srdce tínedžera. Nadšení a pobavení, plní skvelých divadelných dojmov sa šťastne vrátili domov a už sa tešia na ďalšie výborné predstavenie. Tajomné a zároveň chaotické klbko sa podarilo rozmotať a upliesť z neho pestrý hrejivý sveter.

 

divadlo2

Ďalšie články
Sánkovačka v Zamutove
sankovacka
Deti školského klubu pri Základnej škole Jána Švermu sa v dňoch 14.1 a 15.1.2020 zúčastnili sánkovačky v Zamutove.
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Fotogaléria