„Uchaľak“ piatakov

Tradície majú v našom živote výnimočné postavenie, skrášľujú ho a do značnej miery aj obohacujú. S tradíciami v našej škole je to podobné. Ukrývajú v sebe kúzlo, vďaka ktorému aj pasovačka piatakov patrí k neodmysliteľným súčastiam nášho švermováckeho života.

 
20. október 2017 bol pre terajších piatakov dosť nezvyčajným dňom. Piatok popoludnie – a aj napriek tomu sa skoro žiaden piatak neponáhľal zo školy domov, žiaden piatak nezahodil prezuvky v šatni, žiaden piatak nesedel na schodoch pred školou… 🙂 Všetci poctivo čakali pred dverami telocvične. A že tam bolo skutočne veselo, o tom sa mohol presvedčiť aj zvyšok školy! Snáď nebolo miesta, kde by sa neozýval krik a smiech našich piatakov. Čudovať sa? Ani nie, veď ich všetkých naši deviataci navliekli do plienok… Triednym učiteľom sa ušiel len detský cumlíček. Chvalabohu! Burácajúci sľub spečatili Lexikónom kúziel – na Švermovke potrebný, veru – a dotykom dojčenskej fľaše dali najavo, že opúšťajú staré detské časy… Z piatakov sa stali skutoční Švermováci – druhostupniari!

 
Zvyšný čas patril poriadnej zábave. Súťaže, rečňovanky, pesničky a tance, to všetko rozprúdilo život v telocvični. Šľahačka v tvári či nie práve najlepšie vyšľahaný sneh v ofine boli len malou ukážkou toho, že Švermováci sa baviť vedia. Piatakom sláva a deviatakom chvála za obrovský kusisko práce, ktorý poctivo vykonali v prospech svojich mladších kolegov.
Deviataci so žiackym parlamentom aj tento rok dokázali, že im na mladších spolužiakoch záleží a že je potrebné, aby nastupujúca generácia poctivo šírila hrdé meno našej Švermovky ďalej.

 

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria