„Uchaľak“ piatakov

Tradície majú v našom živote výnimočné postavenie, skrášľujú ho a do značnej miery aj obohacujú. S tradíciami v našej škole je to podobné. Ukrývajú v sebe kúzlo, vďaka ktorému aj pasovačka piatakov patrí k neodmysliteľným súčastiam nášho švermováckeho života.

 
20. október 2017 bol pre terajších piatakov dosť nezvyčajným dňom. Piatok popoludnie – a aj napriek tomu sa skoro žiaden piatak neponáhľal zo školy domov, žiaden piatak nezahodil prezuvky v šatni, žiaden piatak nesedel na schodoch pred školou… 🙂 Všetci poctivo čakali pred dverami telocvične. A že tam bolo skutočne veselo, o tom sa mohol presvedčiť aj zvyšok školy! Snáď nebolo miesta, kde by sa neozýval krik a smiech našich piatakov. Čudovať sa? Ani nie, veď ich všetkých naši deviataci navliekli do plienok… Triednym učiteľom sa ušiel len detský cumlíček. Chvalabohu! Burácajúci sľub spečatili Lexikónom kúziel – na Švermovke potrebný, veru – a dotykom dojčenskej fľaše dali najavo, že opúšťajú staré detské časy… Z piatakov sa stali skutoční Švermováci – druhostupniari!

 
Zvyšný čas patril poriadnej zábave. Súťaže, rečňovanky, pesničky a tance, to všetko rozprúdilo život v telocvični. Šľahačka v tvári či nie práve najlepšie vyšľahaný sneh v ofine boli len malou ukážkou toho, že Švermováci sa baviť vedia. Piatakom sláva a deviatakom chvála za obrovský kusisko práce, ktorý poctivo vykonali v prospech svojich mladších kolegov.
Deviataci so žiackym parlamentom aj tento rok dokázali, že im na mladších spolužiakoch záleží a že je potrebné, aby nastupujúca generácia poctivo šírila hrdé meno našej Švermovky ďalej.

 

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria