Úspechy našich literátov

Aj tento školský rok 2017/2018 sa niesol od svojho začiatku v znamení úspechov, ktoré vzišli spod pera našich literátov, ktorí už niekoľko rokov sú  priateľmi múzy umenia, ktorá neraz inšpiruje nejedného poeta či prozaika. A nebolo tomu inak ani tentoraz.

 

Naši Švermováci  sa za svojou  literárnou slávou vydali už začiatkom školského roka, keď na celej čiare a v každej kategórii zvíťazili v súťaži Ruže tvojej duše, ktorú organizoval Spolok slovenských spisovateľov, odbočka Košice. Samuel Onderišin  pokračoval v úspešnom ťažení a na prelome rokov pridal do svojej zbierky prvé miesto za Báseň roka 2017. Pri vyhľadávaní talentov 8. a 9.ročníka  tie naše talenty  našli samozrejme na Švermovke a ocenili ich v Kukučínovej literárnej Revúcej na jej 14. ročníku. Cesta našich pokračovala do dúhového mesta Stará Ľubovňa, kde sa uskutočnil XXII. ročník  celoslovenskej súťaže Dúha, kde sme získali okrem hlavných cien už druhý rok aj mimoriadnu cenu. Ani náročný Literárny Kežmarok nezastavil našich perokrescov  a úspechy sa dostavili v podobe krásneho miesta Alexa Taňkoša a niekoľkých čestných uznaní už spisovateľských stálic na našej základnej škole. A keďže uznaní a pochvál nikdy nie je dosť, tak tento školský rok sme zakončili naozaj masívnym úspechom / 16 ocenených žiakov 1. aj 2. stupňa/ v okresnej súťaži  Literárne talenty, kde svoje minuloročné prvenstvá v poézii i v próze obhájil Samuel Onderišin, medzi ocenenými  opätovne nechýbal ani Miško Židzik či Alex Taňkoš, títo stáli naozaj na najvyšších priečkach. A z najmladších talentíkov  sa  ďalšiemu umiestneniu tešila aj tretiačka Evka Onderišinová. Celú plejádu niekoľkonásobne ocenených víťazov okresných, regionálnych či celoslovenských súťaží doplnili naše deviatačky,  a to  Emka BalkováNatália Košutová.

 

Všetkým našim úžasným deckám, my slovenčinárky, z celého srdca ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy  a našim trom odchádzajúcim  talentom – Emke, Natálke a Samkovi ďakujeme za dlhoročnú serióznu prácu, za šírenie dobrého mena našej Švermovky a prajeme im veľa úspechov na gymnáziu, kde ich cesta hádam nebude končiť, ale práve naopak, pokračovať.

 

Ďakujeme!

 

lit2

Ďalšie články
Sánkovačka v Zamutove
sankovacka
Deti školského klubu pri Základnej škole Jána Švermu sa v dňoch 14.1 a 15.1.2020 zúčastnili sánkovačky v Zamutove.
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Fotogaléria