V šľapajach divad. …

divadloČloviečik v smiešne veľkých topánkach, úzkom saku a paličkou v rukách. Najslávnejší  filmový komik všetkých čias. Herec, scenárista, režisér, producent, spisovateľ a hudobný skladateľ… Viete, kto je to? Áno, niektorí z nás to už vedia.

 

Dňa 20. októbra 2016  sa ôsmaci spolu so svojimi učiteľkami vybrali do Štátneho divadla v Košiciach na tanečné predstavenie Charlie Chaplin. Situácia z minulého roka sa opakovala, pretože aj terajší ôsmaci boli mnohí v divadle po prvýkrát. Užívali si prezidentský balkón, ba aj lóže, kochali sa prekrásnym interiérom divadla… Svetlá zhasli a my sme sa ponorili do deja vyrozprávaného tancom, pohybom. Veľmi nás očarili stoly a práca s nimi. „Scénu tvorí deväť hliníkových stolov. Stôl je v tomto prípade symbolom domova, ktorý Chaplin hľadal celý život, ale zároveň sa v stoloch, s ktorými pracujú tanečníci, ukrýva množstvo ďalších symbolov. Stoly nie sú len rekvizitou. Tanečníci ich prenášajú, tancujú na nich a celé predstavenie je v tomto veľmi kreatívne,“ hovorí choreograf Ondrej Šoth.

 

A či sa nám predstavenie páčilo? Že či!

 

„Asi najlepšie predstavenie, ktoré som videl…“ Toto sú slová nejedného deviataka, ktorý sa zúčastnil 19. apríla 2017  divadelného predstavenia Chrobák v hlave. A to je čo povedať! Deviataci mali to šťastie, že sa v rámci hodín slovenského jazyka a literatúry mohli trikrát pozrieť a vychutnávať čarovnú atmosféru košického divadla.

 

Výborní košickí herci neostali za našimi očakávaniami, ba naopak ich prekonali. Brilantná komédia, kde centrálnou zápletkou je nevera verných, ktorým ktosi skrátka nasadí chrobáka do hlavy. Jedna z najslávnejších najhranejších komédií na svete, klasika, ktorá nestarne, drzá, francúzska. Guľový blesk humoru a vtipu nezadržateľne letí javiskom…

 

Keby sme sa držali názorov našich nadšených deviatakov, tak by sme boli v divadle každý týždeň!

Ďalšie články
Návšteva planetária
planet1
V jeden krásny ešte slnečný októbrový deň žiaci štvrtých ročníkov vycestovali do Prešova,
Podujatie šk. knižnice
kniznice
Slovenská pedagogická knižnica aj tohto roku vyhlásila už 14. ročník celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ venované Medzinárodnému dňu školských knižníc – 23. október 2018.
Fotogaléria