VESMÍR OČAMI DETÍ

slnkoSlovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s Vihorlatskou hvezdárňou v Humennom aj tento rok vyhlásili už 34. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Dňa 18. marca sme aj my boli prítomní na vyhlasovaní víťazov okresného kola nakoľko práca našej malej švermováčky Evky Onderišinovej zo 4.C  pod názvom  Ako som pristála na Mesiaci“  sa umiestnila medzi piatimi prácami v kategórii 1. až 4. ročník, ktoré postupujú do celoslovenského kola. Celkovo sa do súťaže zapojilo 50 škôl z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce a porota hodnotila  530 prác. Uplynulým týždňom  sa teda vernisáž zmenila na výstavu prác, ktorá prebieha počas celého mesiaca marec až do polovice  apríla v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Na výstave nájdete aj práce ďalších našich žiačok, ktoré pracovali pod vedením pani učiteliek Pažurovej, Pavlinskej a Onderišinovej. Evke srdečne blahoželáme, držíme palce v celoslovenskom kole a za prípravu ďakujeme pani učiteľke Lacovej.

 

Ďalšie články
Švermováci zažili energiu
Pred slávnostným dňom odovzdávania polročného hodnotenia mali naši žiaci jedinečnú možnosť zažiť energiu priamo v priestoroch svojej základnej školy,
Fotogaléria