Vojna očami mladých

Slovenský zväz protifašistických bojovníkov v Humennom už niekoľko posledných rokov oceňuje mladých tvorcov  literárneho pera  i nádejných umelcov výtvarného plátna v súťaži Vojna očami mladých.

Aj napriek tomu, že táto téma je pre dnešnú mládež na jednej strane nekonečne vzdialená, realisticky neprežitá, na strane druhej, dokáže našich žiakov osloviť vďaka hodinám dejepisu, literatúry či prostredníctvom výchov, internetu, ale v prvom rade obrovským prínosom je osobná skúsenosť s vojnou videná očami ich starých rodičov.

Tohtoročné oceňovanie prevzali pod svoju taktovku predseda oblastného výboru SZPB v Humennom pán Ing. Benjamín Bláha v spoločnosti tajomníčky pani Gabriely Rosičovej. Prostredníctvom diplomu, ktorý udelili Základnej škole Jána Švermu, vyzdvihli prínos osobnosti učiteľov, ktorí podporujú vo svojich žiakoch uchovávanie odkazu a rozvíjanie tradícií národného boja za oslobodenie.

V literárnej časti

1. miesto Samuel Onderišin 7. C,

3. miesto Šimon Hanzal 8. A.

Vo výtvarnej časti

1. miesto Tamara Holubová 5. B,

2. miesto Zuzana Bartková 6. C,

3. miesto Miroslav Sadinský 6. B,

4. miesto Marína Hajičková 5. B.

Deti potešili nielen slová uznania z úst predsedu, ale aj krásne vecné ceny, ktoré im spríjemnili posledné dni v tomto školskom roku.

20160628_101215-1

20160628_100024-1