What´s the question?

Byť či nebyť? To je otázka!

 

Ale nie. Našťastie sme nemuseli riešiť túto hamletovskú otázku. No aj tak

bol  9. máj 2019  na ZŠ J. Švermu plný zaujímavých otázok a ešte zaujímavejších odpovedí.

 

 

Naši šikovní deviataci si totiž zmerali sily v trochu netradičnej anglickej súťaži  What´s the question.

 

 

Keďže sú v tomto veku plní všelijakých otázok, vyučujúce anglického jazyka im ponúkli kopec odpovedí. Veď dospeláci majú predsa odpoveď na všetko. Áno, dobre počujete. Nepomýlili sme sa. Tvoriť otázky bolo totiž úlohou žiakov.

 

Pri čítaní s porozumením odvážne vzlietli do výšin a riešili otázky a odpovede o lietaní balónom. Nestratili sa ani pri spájaní odpovedí s otázkami o zemi, prírode, zvieratách, osobnostiach. Dokonca hravo zvládli aj úlohu s komunikačnými frázami. Hlavy si v závere súťaže potrápili aj zábavnými hádankami.

 

Štvrtkové anglické popoludnie prinieslo kopec zábavy, smiechu a prekvapení. Deviataci si odniesli nielen pekné vecné ceny, ale si aj obohatili slovnú zásobu, precvičili angličtinu, prevetrali gramatiku, frázy i skoro zabudnuté slovíčka.

 

Hoci konečné výsledky boli tesné, najlepšie otázky dávali:

 

 

1. miesto – A – R. Gerboc, K. Rada, A. Kopil, T. Krajňák

2. miesto – B – M. Židzik, M. Jakubkovičová, M. Ladinský,

V. Šimonová

3. miesto – C – L. Tomková, N. Cholpová, V. Šepeľa, Z. Bartková

 

 

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na budúcoročných deviatakov a ich ďalšie otázky. Rady ich zodpovieme opäť o rok.

 

 

Súťaž pripravili p. uč. Petrová a p. uč. Porvažníková.

S hodnotením pomáhala p. uč. Krídlová.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Fotogaléria