Zdravé zúbky

Dňa 9.10.2019 sa  v našej škole pre žiakov druhého ročníka uskutočnila beseda s názvom „Zdravé zúbky“. Dlhoročná pani zubárka nám trpezlivo a primerane, teoreticky a samozrejme aj praktickými ukážkami predviedla ako sa správne starať o svoj chrup a ako si správne čistiť naše zúbky. Žiaci sa počas výkladu pani doktorky usilovne zapájali do aktivít. Téma „zdravé zúbky“ ich veľmi zaujala. Ukázala im vhodné zubné kefky, pasty, ktoré sú potrebné na zubnú hygienu v ich veku. Apelovala na preventívne  prehliadky, ktoré majú veľký význam v starostlivosti o náš chrup. Porozprávali sme sa i o správnej strave, význame ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov a obmedzovaní  sladkostí.

 

Veríme, že nás zubné kazy budú obchádzať.

 

V závere hodiny sme sa pani doktorke poďakovali za jej cenné informácie i trpezlivosť.

 

Fotogaléria

Ďalšie články
Olympiáda v anj
anj
Naši šikovní angličtinári sa opäť po roku stretli 4. decembra a pripravili nám pekné predmikulášske anglické popoludnie.
Filipko a ježibaba
filipko
Rozprávka o Filipkovi je pôvodnou bieloruskou rozprávkou o odvahe malého chlapca, ktorý svojou bystrosťou prekabáti zlomyseľnú ježibabu.
Fotogaléria