ZLATO V HRDLE

zlatoDňa 20.10.2016 sa konala súťaž v speve populárnych piesní pod názvom „Slávici z lavice“.

Súťaž prebiehala na Pugačevovej škole a našu školu reprezentovali 2 žiačky – speváčky :

Viktória Lacová zo 6. C a Michaela Balážová z 5.B. Dosiahli krásny úspech. Viktória si vyspievala Zlaté pásmo a Miška strieborné. Blahoželáme !

Dňa 21.10. sa konal v Msks festival detských ľudových spevákov – Zo struny na strunu. Zúčastnili sa ho najlepší zemplínski a rusínski detskí speváci z horno- zemplínskeho regiónu.

Naša speváčka Mirka Chomová zo 7. B patrí každoročne k najlepším spevákom tohto festivalu, preto mala možnosť naspievať 2 ľudové piesne na CD – Spevy môjho rodu, ktoré bolo v tento deň slávnostne pokrstené.

Naše dievčence sú jednoducho skvelé ! Naše poďakovanie patrí aj p. učiteľke Mgr. Márii Kormucikovej, ktorá svojim žiačkam venovala množstvo času a správne ich motivovala k nádherným výkonom.