Bábkové divadlo

Bábkové divadlo v Košiciach „Doktor Dúlitl“

Verte, neverte, aj v našej Švermovke to niekedy vyzerá ako v džungli. Preto sme všetky  dupotajúce sloníky, bojovné tigríčatá a vrieskajúce opičky J z piatackych tried  vzali v stredu 16. 11. 2022 k doktorovi. Nie k obyčajnému, k takému  špeciálnemu. Doktor Dúlitl totiž ordinoval v Bábkovom divadle v Košiciach.

Tento bláznivý a pojašený dobrodruh sa v exotickom príbehu naučil rozumieť zvieratkám a začal ich liečiť. Takto síce stratil ľudských pacientov a dostal sa do problémov, no neskôr sa preplavil so svojimi priateľmi do ďalekej Afriky, kde zažili čosi nevídané. Spolu s Huhú, Chrochro, Zizi, Polynéziou, Pipi, Jupinom a Jasomtytamom sa dostali do kanibalského kmeňa, ktorý si ich chcel dať na večeru. Zachránila ich papagájica Polynézia, keď sa zjavila ako duch náčelníčke. No dobrodružstvo sa týmto ani zďaleka neskončilo. Doktor vyliečil celý národ opíc zo smrteľnej epidémie a vyviazol zo zajatia nebezpečného piráta. Našťastie sa mu vždy ponáhľali na pomoc zvierací kamaráti.

Príbeh večného priateľstva medzi človekom a zvieratkami vyznieva ako humánny odkaz, ktorý posúva ľudstvo k harmónii s prírodou a zároveň k poznaniu seba samého. Táto jedinečná dramatizácia s využitím postupov manual cinema a life puppet cinema navrátila malých divákov ku koreňom bábkového divadla a priniesla im výnimočný bábkový zážitok. Také niečo sme ešte nevideli.

Po predstavení sme, samozrejme, nemohli vynechať ani pamiatky mesta. Morový stĺp, Dóm sv. Alžbety, Urbanova veža so zvonom svätého Urbana  majú zakaždým svoje čaro. Poslednú čerešničku na torte sme si ešte na záver vychutnali v obľúbenej cukrárničke. A potom hybaj domov.  Dovidenia o rok, Košice!

Ďalšie články
Okr. kolo Tech. olympiády
Dňa 23.11. 2023 zorganizovalo CVČ v Humennom 14. ročník okresného kola Technickej olympiády, do ktorého postúpili aj naši žiaci Hanka Benejová z IX.C a Dávid Krivjanský z IX.B  triedy.
Viacboj všestrannosti
Aj tento školský rok sme dostali pozvánku na VIACBOJ VŠESTRANNOSTI. V stredu 29.11.2023 si žiaci 1.stupňa zmerali sily so svojimi rovesníkmi z okresu Humenné.
Fotogaléria