Návšteva vo Vedeckej knižnici v Košiciach
Už druhý rok sa žiaci ôsmeho ročníka v pondelok dňa 25.5. 2026 zúčastnili cudzojazyčných aktivít v Americkom centre a Goetheho inštitúte vo Vedeckej knižnici v Košiciach.
V Americkom centre prebiehali aktivity v anglickom jazyku. Lektorka oboznámila žiakov s aktivitami centra a s možnosťou štúdia v USA, rovnako sa zúčastnili aj prezentácie o Spojených štátoch amerických.
Aktivity v nemeckom jazyku realizované v Goetheho inštitúte boli zamerané najmä na obohatenie slovnej zásoby a oboznámenie sa s nemeckou literatúrou.
Po návšteve knižnice sa žiaci presunuli do cudzojazyčného kníhkupectva Megabooks, kde si mohli poprezerať a zakúpiť knižné tituly v mnohých svetových jazykoch.
Tento spoločný výlet bol pre žiakov veľmi motivujúcou a inšpiratívnou skúsenosťou.





