Reg. kolo Botanikiády

Regionálne kolo Botanikiády 2026 🌿

Dňa 20. 5. 2026 sa žiaci z triedy V.B, Eduard Sukeľ a Samuel Kaššai, ako úspešní riešitelia školského kola Botanikiády, zúčastnili regionálneho kola, ktoré sa konalo priamo v priestoroch  Botanickej  záhrady  UPJŠ v Košiciach. Žiaci postupne prechádzali zaujímavými stanovišťami v areáli a skleníkoch botanickej záhrady, ktorými ich sprevádzali študenti a zamestnanci záhrady. Na týchto stanovištiach si overovali svoje vedomosti o rastlinách a riešili rôzne botanické úlohy.

Účastníci botanikiády boli na záver odmenení rastlinou, ktorú si môžu doma zasadiť a ďalej sa o ňu starať. Po skončení súťaže si chlapci prezreli celú botanickú záhradu. Veľmi ich zaujali najmä čerstvo rozkvitnuté sukulenty, ale aj výstava motýľov a rôznych druhov hmyzu.

Chlapci si celý deň naplno užili, boli aktívni, zvedaví a zanietení pre svet rastlín. Teší nás, že mohli byť súčasťou takejto peknej a inšpiratívnej akcie.

Ďalšie články
Fotogaléria