Deň zeme v ŠKD

22. apríl je deň, ktorý je venovaný Zemi. Naša príroda je jedinečná a životné prostredie si treba chrániť a vážiť. Tento deň si deti zo školského klubu pripomenuli turistickou vychádzkou do blízkej rekreačnej oblasti Hubková.

Počas prechádzky lesným chodníkom, ktorý vedie v lese ponad mesto Humenné, vychovávatelia oboznamovali deti s turistickými značkami a smerovými tabuľami. Taktiež deťom vysvetľovali, prečo sa nesmie vyhadzovať odpad do lesa. Súčasťou našej vychádzky boli aj praktikantky zo Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG v Humennom, ktoré si pre deti pripravili aktivity zamerané na separáciu odpadu.

Po prechádzke si deti pochutnali na pečenej klobáske v areáli reštaurácie Koliba.

Počas cesty späť do školy si vychovávatelia pripravili pre deti zábavné aktivity, kde mali deti z prírodnín vyskladať obraz, spočítať turistické značky, pomocou atlasu bylín a kvetín určovať  jarné kvety.

Mali by sme si uvedomiť, že naša planéta Zem je unikátnym priestorom na život, ale jej zdroje sú vyčerpateľné. Ak pôjdeme na prechádzku do lesa či na lúku, odpadky nevyhadzujme kdekoľvek.

Vážme si naše okolie a našu planétu, buďme všímaví. Iba naším konaním dokážeme ochrániť našu Zem.

Fotogalária