Mestečko snov

Základná škola Hrnčiarska a mesto Humenné vyhlásili 5. ročník literárnej a výtvarnej súťaže Mestečko snov pod záštitou kníhkupectva Čas na ticho. Cieľom súťaže bolo prostredníctvom umeleckej tvorby vzbudiť u žiakov záujem o Humenné, mestečko snov plné radosti, zároveň rozvíjať tvorivosť, fantáziu i estetické cítenie. Nosnou témou tohto ročníka  bola radosť.

V literárnej časti mladší žiaci pracovali na epickej básni, v ktorej písali o tom, čo im robí najväčšiu radosť. Starší žiaci vytvárali texty populárnej piesne o radosti a najstarší sa v lyrických básňach podelili o radosť v našich srdciach. Téma žiakov oslovila, dôkazom čoho sú ich krásne úspechy.

V I. kategórii (3. a. 4. ročník) Bianka Porvažníková zo 4.B získala krásne 2. miesto, v III. kategórii (7. – 9. ročník) Marína Holubová z 8.B obsadila pekné 3. miesto a Cenu Kníhkupectva Čas na ticho získala Eva Onderišinová z 8.C.

Vo výtvarnej časti žiaci tvorili kolorovanú kresbu, akvarel či kombinovanú techniku. Aspoň minimalisticky mali zakomponovať mesto Humenné, jeho okolie, ľudí, pamiatky, jeho krásu, miesta, ktoré vyčaria úsmev na tvári, darujú pocit radosti.

V II. kategórii (3. a 4. ročník) Grétka Veľasová získala krásne 2. miesto, v III. kategórii (5. a 6. ročník) Ladislav Čelovský obsadil nádherné 1. miesto a Lenka Sopková čestné uznanie,  obaja sú zo 6.A. V IV. kategórii (7. – 9. ročník) Diana Karnajová z 8.A sa umiestnila na 1. mieste a Marína Holubová z 8.B hneď za ňou na 2. mieste.

Všetkým oceneným žiakom srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších literárnych i výtvarných úspechov.