Hviezd. Kubín 2023

Marec je každoročne spätý s najprestížnejšou umeleckou súťažou Hviezdoslavov Kubín. Inak tomu nebolo ani v našej škole. Začiatok marca opäť patril našim šikovným recitátorom. Druhostupniari sa popasovali s domácou i zahraničnou literárnou tvorbou a predviedli krásne umelecké prednesy poézie i prózy.

Rozhodovanie o víťazoch bolo náročné, porota mala čo robiť, aby vybrala tých najlepších. Nakoniec rozhodla nasledovne:

2. kategória – poézia

1. miesto – Lara Lodová 6. D

2. miesto – Tamara Diničová 5. A

3. miesto – Miriam Lomagová 5. B, Martin Krivjanský 6. A, Elena Kuncová 6. C

Čestné uznanie: Daniela Coganová 5. A, Nelly Sofia Kličová 5. A,  Karolína Karšková 5. C, Nela Račková 5. B, Sofia Piškaninová 6. D, Kristína Jalčová 6. C, Marek Benej 6. C, Mário Miko 6. A

2. kategória – próza

1. miestoJakub Slivka 6. C

2. miesto – Zoja Ciprová 5. B

3. miesto – Emma Raganová 6. B

Čestné uznania: Terezka Baniková 5. C, Matúš Pavelčák 5. C, Tobias Chmura 6. A, Jozef Grec 6. D

3. kategória – poézia

1. miesto – Paulína Harajdová 8. B

2. miesto – Anna Karpáčová 7. A

3. miesto – Petra Valisková 8. B

Čestné uznania: Kristína Štenková 7. A, Vanessa Vagaská 7. A, Lilianna Drábová 8. C

3. kategória – próza

1. miesto – Eliška Lešková 9. C

2. miesto – Filip Sukeľ 8. C

3. miesto – Terezka Vaškovičová 7. D

Čestné uznania: Lívia Janovicová 7. B, Nela Kašaiová 8. B

Víťazi školského kola Hviezdoslavovho Kubína sa 29. marca  vo Vihorlatskom múzeu v Humennom zúčastnili okresného kola tejto recitačnej súťaže.

Švermováci si aj tentoraz odniesli krásne ocenenia.

V 1 . kategórii – próza  získala 3. miesto naša prvostupniarka Alžbetka Urbanová z 3. A.

V 2. kategórii – próza získal  krásne 1. miesto Jakub Slivka zo 6. C.

V 3. kategórii – próza zvíťazila žiačka Eliška Lešková9. C.

Našim šikovným recitátorom srdečne blahoželáme a ďakujeme  za úspešnú reprezentáciu školy, ochotu a  čas venovaný príprave na súťaž.

Jakubovi Slivkovi a Eliške Leškovej budeme držať palce v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 25. apríla v Prešove. A tam sa s nimi prvýkrát predstavia aj naši laureáti minuloročného celoslovenského kola Simon Baláž 6. A a Alžbeta Piňková 9. C.

Veľká vďaka patrí aj pani učiteľkám Mgr. A. Dobrovolnej,  Mgr. J. Porvažníkovej, ktoré žiakov pripravovali, pozitívne motivovali a boli im nepochybne veľkou oporou.