Exkurzia z fyziky

Naši siedmaci zo 7. A a 7.B triedy mali 26. apríla 2023, možnosť zažiť formou zážitkového vyučovania, zaujímavé dopoludnie vo Vedecko-technickom centre Slovenského technického múzea pre deti a mládež v Košiciach.

V atraktívnom prostredí sa oboznámili s fyzikálnymi, mechanickými, magnetickými, zmyslovými, optickými a akustickými javmi a množstvom ďalších elektrotechnických javov.

Moderných 120 interaktívnych exponátov, našim žiakom zábavno-náučnou formou prezentovalo základy vedy a techniky. Naši siedmaci mali možnosť podľa návodu na tabuli samostatne vyskúšať, voľne experimentovať a pozorovať rôzne hlavolamy, optické klamy, ilúzie a fyzikálne javy.

Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Jedná sa o iný prístup pri učení, kedy sa miesto nudných grafov a tabuliek predkladajú žiakom zážitky.

Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to skutočné spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie, ako len nabiflené vedomosti.