Sieň elektr. výbojov

Deviataci si prezreli Sieň elektrických výbojov

V stredu 21.júna navštívili naši deviataci Slovenské technické múzeum v Košiciach, konkrétne Sieň elektrických výbojov. V prvej časti sa v premietanom dokumente dozvedeli zaujímavosti zo života Nikola Teslu a iných fyzikov, ktorí počas svojho života experimentovali s elektrinou.

V druhej, interaktívnej časti, mali žiaci možnosť vyskúšať si elektrotechnické pokusy, zoznámiť sa s ochranou pred nebezpečným napätím z reálnych transformátorov, induktorov a generátorov. Následne objavili priebeh zásahu bleskom v podobe Lichtenbergových obrazcov a v reálnej Faradayovej klietke zažili nefalšovaný výboj z Teslovho transformátora.

Všetci účastníci si domov niesli zaujímavé dojmy a pocity. Exkurzia bola  nielen poučná, ale aj zábavná s prepojením na zážitkové učenie.