Vianočná detektívka

Obdobie Vianoc síce odznelo, ale záver roka 2023 bol opäť štedrý k našim literárne tvorivým žiakom. Štvrtý ročník literárnej súťaže, ktorý pod záštitou mesta organizujú Občianske združenie HumnoArt a Kníhkupectvo Na korze už pozná svojich víťazov. Tento rok  sa zapojilo  51 žiakov humenských základných a stredných škôl. Decká tvorili literárne diela, ktoré žánrovo spadali pod detektívku a tematicky súťaž niesla názov „Vianočná detektívka“.

Ako uviedla porota – v príbehoch nechýbali napätie, dôvtip, záhady a pointy s posolstvom. Všetky práce krásne obohatili už aj tak tvorivé vianočné obdobie.

A víťazi? V 2. kategórii ( II. stupeň ZŠ):

1. miesto Marína Holubová z 9.B

2. miesto Simonka Džupinová zo 7.A a Jasmína Mandelová zo 7.D

3. miesto Anička Karpáčová a Emka Marcinčáková, obe z 8.A

Čestné uznanie – Vaneska Vagaská z 8.A

To, že sme obsadili všetky ocenené miesta, svedčí o našej talentovanej žiackej komunite, ktorá má, dovolím si povedať, skvelé odborné vedenie pod záštitou  našich učiteliek slovenského jazyka, ktoré neustále s nami pracujú a posúvajú nás vpred.

Šikovným literátkam blahoželáme a slovenčinárkam ďakujeme!