Songs for everybody

Súťaž Songs for everybody  sa konala dňa 15.2.2024 v 6.C. triede. Žiaci ôsmych ročníkov  vytvorili štvorčlenné družstvá.

Ak sa žiaci zaujímajú o zahraničnú populárnu hudbu a vedia niečo o živote súčasných spevákov, speváčok  či skupín alebo si myslia, že poznajú texty anglických populárnych piesní tak boli vhodnými súťažiacimi.

Na úvod žiaci dopĺňali chýbajúce  slová do textu piesní, vytvárali synonymá, poprípade antonymá k slovám v piesňach, vyškrtali nadbytočné slová v textoch, zoraďovali jednotlivé riadky v piesni do správneho poradia a pod.

V druhej časti žiaci na základe vypočutých úryvkov identifikovali  jednotlivé  piesne.

V tretej časti súťažiaci priraďovali názvy piesní k interpretom a k fotkám spevákov.

V poslednej časti súťaže ôsmaci na základe faktov zo života určovali mená jednotlivých spevákov  a skupín.

Po spočítaní bodov získaných za jednotlivé súťažné kolá sa víťazným družstvom stali žiaci  8. D triedy v zložení : Gregor Bankov, Sofia Grešová, Miroslava Voroňaková a Alexandra Kračuníková.

Druhé miesto obsadili žiaci 8.C triedy v zložení Jakub Mandzák, Filip Ruščanský, Tamara Džubarová a Antónia Klajbanová.

Na treťom mieste skončilo družstvo 8.B triedy , ktoré zastupovali žiaci Lívia Janovicová, Viktória Olexiková, Tomáš Macinský a Leonard Hrabovčák.

Na štvrtom mieste skončili žiaci 8.A triedy v zložení : Simona Biľová a Kristína Šteňková.

Za prípravu ďakujeme p. učiteľke Adriane Sukeľovej.

Súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.