Čítajme si 2023

Čítajme si 2023 („v pyžamkách“)

Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom…

Aj tento rok sme sa zapojili do čítania – Čítajme si 2023. Dňa 24. mája sa v priestoroch školy čítalo ostošesť.

Najmladší prvostupniari čítali knihu Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej a druháci, tretiaci, štvrtáci siahli po knihe Dušana Dušeka Babka na rebríku.

Mladší druhostupniari, prelúskali 2 knihy – Modré srdce a Kam zmizol môj brat? od spisovateľky Marty Hlušíkovej a ôsmaci s deviatakmi zasa Príbehy na dobrú noc pre rebelky 1 a 2.

Šesťhodinového čitateľského maratónu sa zúčastnilo 606 žiakov, z tohto počtu je 349 žiakov na druhom stupni a 257 žiakov na prvom stupni.  Možno sa nám podarilo aspoň na chvíľu pritiahnuť k čítaniu viac detí, čo je už 15 rokov cieľom organizátorov tohto ušľachtilého projektu.

Túto peknú akciu nám spestril aj žiacky parlament vyhlásením pyžamového dňa, a tak sa v našich triedach čítalo, sedela a niekedy aj ležalo a počúvalo v pyžamkách, v županoch, s vankúšikmi, dekami a domácimi plyšovými maznáčikmi. Najkrajšími pyžamkovými triedami sa stali a na sladkej odmene v podobe torty si pochutnali 4.C a 6.D.

Veľmi sa tešíme, že našim žiakom sa takéto akcie páčia a vždy sa s radosťou zapoja.

Akcia žiackeho parlamentu Pyžamový deň odznela aj v Rádiu Regina Východ slovami p. uč. PaedDr. Marcely Taňkošovej, koordinátorky žiackeho parlamentu, ktorá v krátkosti zhodnotila činnosť ŽP v škole. Peknú akciu okomentovala aj p. uč. Mgr. Mária Onderišinová a zopár našich žiakov z 1. aj 2. stupňa. Švermováci, ďakujeme…❤️

Rozhlasový príspevok: