Deň ľud. rozprávky

Švermováci ani tento rok nezabudli na 195. výročie narodenín Pavla Dobšinského, najväčšieho slovenského rozprávkara. Každoročne si ich pripomíname 16. marca ako Deň ľudovej rozprávky.  Sviatok rozprávky sme oslávili vo štvrtok 16. 3. spolu so žiakmi 5., 6. a 7. ročníka.

Vyučujúce SJL pre švermováckych knihomoľov opäť pripravili zopár zaujímavostí o živote a diele Pavla Dobšinského a mnoho rozprávkových úloh. Súťaže sa zúčastnilo 28 žiakov, ktorí spolupracovali v skupinkách. Lámali si hlavy nad literárnym kvízom o Dobšinskom, potrápili ich rozprávkové tajničky, ktoré ukrývali pojmy zo slovenskej literatúry, hádali a dopĺňali názvy rozprávok i rozprávkových postáv, skladali skladačky z ilustrácií obľúbených ľudových rozprávok.

V krajine fantázie spoločne zažili jedno krásne zábavné popoludnie. A ako to už v každej rozprávke býva, tí dobrí sú odmenení. Všetci súťažiaci si okrem neoceniteľných  zážitkov odniesli aj pekné vecné ceny.

Najlepšími knihomoľmi sú tento rok:

1. miesto – 5. B

2. miesto – 5. A

3. miesto –   5. C

1. miesto – 6. D

2. miesto – 6. A

3. miesto – 6. C

4. miesto –   6. B

1. miesto – 7. D

2. miesto – 7. B

3. miesto – 7. C

Milí  žiaci, nezabudnite, že knihy sú zázračné dvere do  úžasných fantastických svetov. Preto vám želáme nekonečnú radosť z čítania a ich zvedavého objavovania.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na vás budúci rok.

Dočítania!