Deň vedy a techniky

Tretí júnový utorok sa v našej škole niesol v atmosfére vedy a techniky, ktorá bola popreplietaná experimentami a workshopmi s odborným výkladom našich deviatakov. Tí si pripravili z rôznych tém fyziky, techniky a informatiky zaujímavé prezentácie v prepojení s  pokusmi, ktoré si mohli vyskúšať aj samotní žiaci 3. a 4.ročníka.

Naši mladí lektori sa zamerali na vedecko-vzdelávacie oblasti ako elektrina, elektrotechnika,  jednoduché stroje, magnetizmus, elektrostatika, 2-dobé a 4-dobé motory, termodynamika, zdroje energie, legorobotika a fungovanie 3D-tlačiarne.

Triedy pod dohľadom svojich triednych učiteľov prešli všetky workshopové ukážky, z ktorých si odnášali nielen nové poznatky, ale aj motiváciu učiť sa prírodné zákonitosti, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života.

Všetkým zúčastneným deviatakom patrí naša vďaka za ochotu a spoluprácu pri realizovaní tohtoročného „Dňa vedy a techniky“. Veríme, že v tomto nasmerovaní budú aktívne pokračovať aj na stredných školách. Držíme palce !