Deň život. prostredia

Svetový deň životného prostredia

V rámci Svetového dňa životného prostredia sme sa 5. 6. 2023 zúčastnili projektu EKO DNÍ vo Vihorlatskom múzeu. Vzdelávací program a s ním spojené edukačné aktivity pripravili odborní pracovníci múzea. Našu školu reprezentovali žiaci 5.B triedy pod vedením pani učiteľky Mgr. Jaroslavy Petrovej .

Súčasťou zážitkového vyučovania environmentálnej výchovy boli po odbornom výklade i diskusii na rôzne zaujímavé témy pripravené aktivity, ktoré žiaci plnili v skupinách alebo aj jednotlivo podľa  zadania. Riešením týchto úloh sa žiaci aktívne zapojili do procesu poznávania a učenia sa. Ďalším bodom v programe EKO DNÍ bola aj návšteva prírodovednej expozície Vihorlatského múzea.

Už teraz sa tešíme na nasledujúcu ponuku podobných edukačných programov  v rámci zážitkového vyučovania.