Exkurzia – ČOV

Pri príležitosti Svetového dňa vody sa triedy 7.C a 7.D pod vedením Mgr. Márie Pajtašovej a Mgr. Viktórie Babjákovej zúčastnili exkurzie v Čistiarni odpadových vôd v Humennom.

Počas prehliadky vonkajších priestorov a zariadení  žiaci mali možnosť oboznámiť sa s najmodernejšími technológiami mechanického a biologického čistenia odpadových vôd nielen z nášho mesta, ale aj z okolitých obcí, napr. Jasenov, Brekov, Ptičie, Chlmec…

Žiakov zaujalo, ako čistička dokáže premeniť splaškovú vodu na čírejšiu a pre živé organizmy vhodnejšiu. Pozreli sme sa aj do priestorov, kde sa zhromažďuje odpad z mechanického čistenia a kal. Zvládli sme to aj napriek tomu, že zápach nebol práve najpríjemnejší.

Táto exkurzia sa nám veľmi páčila. Prínosom bolo predovšetkým rozšírenie našich vedomostí, ale získali sme aj netradičný zážitok, na ktorý sa nezabúda.