Hrnček medu

Ani tento rok nebol výnimkou, a tak sme pre našich šiestakov zorganizovali biologickú súťaž pod názvom Hrnček medu. Zapojiť sa do nej mohli tí žiaci a žiačky, ktorých zaujíma život včiel a všetko čo s ním súvisí.

Druhý decembrový utorok si naše švermováčky navzájom „zmerali sily“ a ukázali, ako poctivo a zodpovedne sa pripravovali.  Súťaž pozostávala z troch kôl. V prvom kole žiačky využili nadobudnuté vedomosti v teste. Ten pozostával z 20-tich otázok a zahŕňal poznatky z anatómie včely medonosnej, prácu včelárov počas roka a tiež informácie ohľadom včelárskych produktov. V druhom kole  spoznávali medonosné rastliny na obrázkoch a v poslednom kole si lámali hlavičky nad fotkami živočíchov, ktoré sú súčasťou našich lesov.  Po sčítaní bodov bol favorit jednoznačný. Nádherné 1. miesto získala Tamarka Diničová zo 6.A triedy. Druhé miesto obsadila Zoja Katkovčin zo 6.B triedy a tretia priečka sa ušla Danielke Coganovej zo 6.A.

Naše šiestačky si odniesli diplomy i krásne ceny a domov odchádzali s dobrým pocitom. Víťazkám srdečne blahoželáme a ostatným zúčastneným ďakujeme za účasť. Pamätajte, včely sú pre nás veľmi dôležité, a preto si vážme, aké vzácne produkty nám poskytujú.