Hviezd. Kubín kraj. kolo

Pozvanie na krajské kolo jubilejného 70. ročníka  postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín dostal aj náš žiak  Jakub Slivka zo 7. C, ktorý v okresnom kole získal druhé miesto s návrhom na postup.

Na javisku Divadla Jonáša Záborského v Prešove dňa 30. apríla 2024 zahviezdil svojím skvelým a nepochybne presvedčivým  prednesom príbehu Utrpenie mladého heckera.  S Hviezdoslavom na tričku, síce v trochu modernejšom štýle – so slúchadlami na ušiach, porotu presvedčil, že medzi najlepších recitátorov rozhodne patrí a vôbec nemusia ľutovať, že ho do divadla pozvali. Za svoj umelecký prednes prózy si vybojoval krásne 2. miesto.

Bol fantastický a  neprehliadnuteľný. Ako napokon vždy. Svojím talentom ohromil aj prítomných hercov, ktorí mu za jeho výkon zložili poklonu.

Milý Jakub, ďakujeme za výbornú a úspešnú reprezentáciu našej školy a želáme ešte veľa recitátorských úspechov.

Za prípravu ďakujeme p. uč. Porvažníkovej, ktorá pomáha rozvíjať jeho výnimočný talent a posúva ho vpred. Veľká vďaka patrí aj Jakubovým rodičom za ich spoluprácu a podporu.