Majstrovstvá Slovenska

Majstrovstvá Slovenska v detskej lige v malom futbale.

Dňa 21.6.2024 sa v Banskej Bystrici uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v detskej lige v malom futbale. Našu školu reprezentovali chlapci v kategóriách U–9 a U-16.

Mladší chlapci v skupine porazili ZŠ Fándlyho Sereď 1:0, ZŠ Mirka Nešpora Prešov 2:0 a prehrali so ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:1. V semifinále však už nestačili na ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 0:1 a v boji o bronzové medaily podľahli ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:3. Celkovo teda obsadili fantastické štvrté miesto.

Chlapci U-16 suverénne vyhrali svoju skupinu po výsledkoch: ZŠ Tulipánová Nitra 1:0, ZŠ pri Podlužianke Levice 3:0 a ZŠ Jarovnice 1:0 a postúpili do štvrťfinále. Vo výbornom zápase proti ZŠ Sokolíkova Bratislava sa zrodila remíza 0:0 a tak rozhodovali pokutové kopy. V tejto “lotérii“ prehrali 2:3 a z turnaja sme vypadli. ZŠ Sokolíková Bratislava sa nakoniec stala víťazom kategórie U-16.

Všetkým naším futbalistom gratulujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy  a prajeme veľa zdravia a ďalšie úspechy v ďalšom futbalovom živote.