Matem. včely na Mamutovi

2. júna 2023 sa naši žiaci 5.A triedy zúčastnili matematickej súťaže základných škôl „Mamut“ v Košiciach. Našu školu reprezentovalo družstvo pod názvom „Matematické včely“ v zložení Daniela Coganová, Kornélia Gaľová, Peter Lucík, Tomáš Pľuta a Jakub Szekér.

Princípom súťaže bolo vyriešiť čo najviac matematických úloh, pričom zadania boli z pohľadu obtiažnosti zoraďované vzostupne. Súťažiaci riešili úlohy v areáli školy, na čerstvom vzduchu, ktoré boli popretkávané menšími športovými aktivitami pre zocelenie tela i mysle.

Z 50-tich družstiev sa naši žiaci umiestnili na krásnom 14. mieste s celkovým počtom bodov 68.

Srdečne všetkým blahoželáme a veríme, že nás úspešne budú reprezentovať aj v budúcom školskom roku.