Mesto snov

Aj tento rok Základná škola Hrnčiarska a mesto Humenné vyhlásili literárnu a výtvarnú súťaž Mesto snov.

V literárnej časti mladší žiaci pracovali na netradičných formách básní a starší žiaci sa popasovali s úvahami. Najviac ich oslovili pamiatky mesta Humenné a okolité hrady. Naši žiaci opäť žali krásne úspechy.

V literárnej časti získali popredné umiestnenia v II. a III. kategórii. V II. kategórii so svojimi akrostichmi 2. miesto získal Adamko Varga (6. C) a 3. miesto Danielka Coganová (6. A).  V III. kategórii svojimi úvahami o zaujímavostiach mesta Humenné porotu zaujali naše deviatačky, a to Evka Onderišinová (9. C), ktorá získala úžasné 1. miesto a 2. miesto obsadila Marína Holubová (9. B).

Vo výtvarnej časti tejto súťaže nás v I. kategórii úspešne reprezentoval Damiánko Jaroš (2. C ), ktorý svojím umeleckým výtvorom skončil na krásnom 2. mieste.

Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov.