Náboj Junior

Súboj plný matematicko-fyzikálnych nábojov

„Náboj Junior“ je tímová súťaž žiakov ZŠ a OG v matematike a fyzike, ktorej cieľom je v priebehu dvoch hodín vyriešiť v rámci tímu čo najviac úloh, a to za čo najkratší čas.

V tomto 10. ročníku sa tejto súťaže zúčastnili v Michalovciach dva tímy z našej školy – tím ôsmakov v zložení Sophia Sotáková, Hana Benejová, Dávid Krivjanský a František András a tím deviatakov v zložení Matej Karpáč, Adam Paško, Michal Petrovčin a Jakub Ferjak.

Podstatou súťaže je riešenie úloh na súťažnom mieste pod dohľadom, pričom každý súťažný tím má v každom momente k dispozícii 6 úloh. Po vyriešení ľubovoľnej z nich ide jeden z členov tímu overiť výsledok k určenému organizátorovi, ktorý im v prípade správneho výsledku odovzdá novú úlohu a získa bod za vyriešenú. V prípade nesprávneho výsledku ide člen tímu naspäť a tím úlohu rieši ďalej.

V Michalovciach získal tím deviatakov 1. miesto a tím ôsmakov 7. miesto. V rámci Slovenka sa tak náš víťazný tím umiestnil na fantastickom 2. mieste a tím ôsmakov na 155. mieste zo 417 tímov. V medzinárodnom rebríčku, ktorý pozostával z 1392 tímov z 8 krajín, získali naši deviataci nádherné 4. miesto, pričom stratili len 1 bod za tímom na 3. mieste.

Z úspechu našich žiakov sa všetci veľmi tešíme a veríme, že budúci rok dosiahnu podobné výsledky aj žiaci tohtoročného ôsmackého tímu. Držíme im palce !