Naj. fyzikálny experiment

Vzbudiť záujem žiakov o prírodovedné predmety je v dnešnej dobe dosť náročné, nakoľko si to vyžaduje nielen ich vedomosti, zručnosti, ale aj chuť bádať a overovať prírodné javy zaujímavou, ľahkou formou.

Práve preto sme v spolupráci s Asociáciou pre mládež, vedu a techniku zorganizovali na našej škole súťaž pod názvom „Najlepší fyzikálny experiment“ a tá do súťaže venovala aj zaujímavé ceny.

Súťažiaci si pripravili v domácom prostredí zaujímavé pokusy, ktoré zdokumentovali  buď na video, alebo pomocou fotografií, ktoré následne prezentovali pred odbornou komisiou. Niektorí žiaci predstavili svoje experimenty priamo v učebni fyziky a obohatili ho svojím slovným výkladom.

Poradie výhercov určili nielen členovia komisie, ale aj samotní súťažiaci, ktorí sa podieľali na bodovom hodnotení jednotlivých pokusov.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za účasť, zaslúžia si náš obdiv za precíznosť prípravy. Veríme, že aj v budúcnosti zúčastnia takýchto školských akcií.