Naši „superšachisti“

Šachy REINTER, n. o. pod hlavičkou Slovenského šachového zväzu aj tento rok pripravili na svojej pôde Školské majstrovstvá v šachu pre okresy Humenné a Medzilaborce.

Každoročne sa do týchto majstrovstiev zapájajú aj naši žiaci a žnú skvelé výsledky. Naše družstvo tentoraz tvorili žiaci: Pavol Medvec (9.A), Matej Karpáč (9.A), Matej Sitarčík (9.C), Alex Bučko (9.B), Adam Paško (9.A), Filip Anh Son Vu (7.B), Matúš Rujak (4.B) a ženské zastúpenie sme mali v podaní Barborky Gerbocovej (9.C).

To, že sa za spoločnými stolmi stretli bystré hlavičky, o tom z prítomných vôbec nikto nepochyboval. Sústredenosť, rozvaha, ale i poriadna dávka napätia, to všetko priam sálalo z každého súťažiaceho.

Naši žiaci aj napriek silnej konkurencii podali priam heroický výkon. Veď posúďte sami…

Paľko Medvec si v celkovom umiestnení kategórie žiakov a žiačok odniesol fantastické 1. miesto a získal tak postup na Školské majstrovstvá Prešovského kraja v Bardejove. V tesnom závese sa umiestnila Barborka Gerbocová a obsadila úžasnú 2. priečku aj s postupom do Bardejova. Matej Sitarčík skončil na krásnom 4. mieste a Matej Karpáč skončil ôsmy. Naša radosť však bola o to väčšia, že úspech získali nielen naši ostrieľaní šachisti, ale 1. miesto v kategórii žiakov a žiačok 1. stupňa si odniesol aj Matúško Rujak.

Decká, sme na Vás nesmierne hrdí a držíme palce aj naďalej!