Obľúbené žabie taxi

Každý rok sa naši „Švermováci“ zapájajú do obľúbenej a výnimočnej akcie pod názvom Žabie taxi. Ani tento rok pri nej nemohli chýbať!

Vybraní šiestaci absolvovali najprv teoretickú prípravu, kde sa dozvedeli veľa nových informácií o jednotlivých druhoch našich žiab. Získali vedomosti o vývinových štádiách a podmienkach, počas ktorých ropuchy a skokany migrujú k vodným plochám. Následne bolo ich úlohou pomôcť pri prechode týchto druhov cez miestnu komunikáciu v lokalite Brestovské rybníky.

Tentokrát si príroda pomohla sama. V dôsledku prudkého oteplenia a následného ochladenia migrácia obojživelníkov prebehla vo viacerých etapách. Keďže počasie nám neprialo, naši žiaci boli pomocníkmi pri odstraňovaní fólií, aby sa umožnil návrat žiab späť do ich lesných stanovíšť. I keď „Švermováci“ ropuchy neprenášali, získali nové poznatky pri práci v teréne a spoznávaní tohto čarovného miesta.

Veríme, že všetkým zúčastneným sa táto akcia páčila a vedomosť pomáhať nevinným žabkám posunú aj svojim spolužiakom. Veď nebyť týchto užitočných živočíchov, komáre by nás v lete otravovali oveľa viac.