Olympiáda zo SJL

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 17.10.2023 sa na celom Slovensku uskutočnili školské kolá 16. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Rovnako aj naši 15 deviataci  si dopoludnia sadli k počítačom a vypracovali vedomostný online test. Popoludní ich čakala transformácia textu, čiže vecný text „Prečo vtáci migrujú?“ menili na správu  a nakoniec ústna časť, v ktorej si žiaci mali pripraviť príhovor pre spolužiakov a v ňom vysvetliť, prečo je potrebné zachovávať v prírode ticho a pokoj v čase migrácie vtákov.

S počtom bodov 50 sa na prvom mieste umiestnili Marína Holubová 9.B, ktorá nás napokon reprezentovala na okresnom kole a Sophia Sotáková 9.C. Rozhodol počet bodov v online teste. Na druhom mieste sa umiestnili tiež dve žiačky Anička Šimonová a Saška Hirjaková, obe z 9.A a bronzový stupienok patril Jakubovi Čajbikovi z 9.C.

Okresné kolo olympiády v kategórii C sa uskutočnilo v stredu 15.11.2023 v Centre voľného času Dúha. V tejto náročnej trojkolovej súťaži sa Marína umiestnila na krásnom 4. mieste. Srdečne blahoželáme aj p. uč. Dobrovolnej za prípravu a Maríne ďakujeme za reprezentáciu našej školy a prajeme jej ešte veľa ďalších úspechov.