Starkí, starká, ľúbim Vás!

Ani tentoraz sme nezaváhali a oplatilo sa! Vihorlatská knižnica v našom mestečku Humenné aj tento rok vyhlásila v mesiaci október výtvarnú súťaž pre MŠ a ZŠ pod tematickým názvom „Starký, starká, ľúbim Vás!“, nakoľko október – je mesiac úcty k starším. Aj žiaci našej školy pod vedením svojich učiteliek sa zapojili a ukázali nielen odbornej porote  pod vedením – Drahoslavy Zalaiovej, učiteľky výtvarnej výchovy v ZUŠ Mierová, ale najmä svojim starým rodičom /výstava je verejná v knižnici, môžu sa ísť pozrieť/, ako im na nich záleží a čo všetko pre deti starkí znamenajú.

Do súťaže sa zapojilo 11 škôl v pôsobnosti mesta a porota hodnotila spolu 85 výtvarných prác. Deti si ocenenia napokon prevzali v piatok 4. novembra, kedy sa v knižnici stretlo takmer 110 mladých výtvarných talentov i talentíkov z celého mesta. O príjemnú atmosféru  podujatia sa postarala svojím spevom medzi inými aj naša žiačka Anička Morochovičová.

Kto zvíťazil? Samozrejme, všetci ktorí sa zúčastnili a poniektorí si pribalili zo súťaže aj maličkú odmenu:

II. kategória / ZŠ 1. stupeň:

1. miesto trieda 3.D ZŠ Jána Švermu /kolektívna práca/

3. miesto Karolínka LukáčováA a Alica Miková 3.A

čestné uznania: Melánia Gaľová, Ema KráľováNelka Andrásová, všetky z 1.C

III. kategória / ZŠ 2. stupeň:

1. miesto Dianka KarnajováA

2. miesto Lenka SopkováA

3. miesto Emka AndrejcováD

čestné uznania: Gregor BankovTerezka Vaškovičová, obaja zo 7.D

Žiaci 1. stupňa pracovali pod vedením p. uč. Vaškovičovej, p.uč. Radovej, p. uč. Saloku, a p. uč. Turčanovej. Žiaci 2. stupňa viedla pani učiteľka Onderišinová.

Decká, ďakujeme za  vašu kreativitu a záujem o takú peknú a citlivú tému. Veríme, že o rok sa opäť zapojíte!