Súťaž o populárnej hudbe

Zaujímate sa o zahraničnú populárnu hudbu? Viete niečo o živote súčasných spevákov, speváčok  či skupín? Myslíte, že poznáte texty anglických populárnych piesní? Týmto spôsobom učiteľky anglického jazyka lákali žiakov ôsmeho ročníka na súťaž, ktorá by zmerala ich vedomosti  v oblasti populárnej hudby.

Súťaž sa konala dňa 28.2.2023 v 5.B. triede. Žiaci ôsmych ročníkov  vytvorili štvorčlenné družstvá.

Na úvod žiaci dopĺňali chýbajúce  slová do textu piesní, vytvárali synonymá, poprípade antonymá k slovám v piesňach, vyškrtali nadbytočné slová v textoch, zoraďovali jednotlivé riadky v piesni do správneho poradia a pod.

V druhej časti žiaci na základe vypočutých úryvkov identifikovali  jednotlivé  piesne.

V tretej časti súťažiaci priraďovali názvy piesní k interpretom a k fotkám spevákov.

V poslednej časti súťaže ôsmaci na základe faktov zo života určovali mená jednotlivých spevákov  a skupín.

Po spočítaní bodov získaných za jednotlivé súťažné kolá sa víťazným družstvom stali žiačky 8. A triedy v zložení : Dianka Karnajová, Erik Jurko, Emma Hrehová a Anna Šimonová.

Druhé miesto obsadili žiačky 8.B triedy v zložení Petra Valisková, Dominik Surmaj, Nikolas Štefek a Henrieta Butalová.

Na treťom mieste skončilo družstvo 8.C triedy, ktoré zastupovali žiaci Nikola Košlabová, Mário Truban, Tobias Čerňa a Peter Papaj.

Za prípravu ďakujeme p. učiteľke Adriane Sukeľovej.

Súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.