Švermovácka lyžovačka

Po výbornej skúsenosti z minulého roka, keď sa lyžiarskeho výcviku zúčastnili o rok starší ôsmaci, sme sa aj tento rok rozhodli pre žiakov 8. ročníka. Týždeň plný snehu, tej pravej tatranskej zimy a najmä žiakov – odhodlaných naučiť sa lyžovať, uskutočnil sa v stredisku Tatranská Lomnica – na mieste, kde vládla skutočná zimná rozprávka.

Šesťdesiatri detí  pod vedením piatich skúsených inštruktorov získalo nielen veľa nových teoretických vedomostí, ale hlavne mnoho praktických zručností. Niektorí Švermováci sa v tomto krásnom športe zdokonaľovali, ale pre mnohých to bol ich prvý kontakt s lyžami. Spočiatku sa trochu báli a s rešpektom pristupovali k učeniu sa prvých oblúčikov. Neistotu na lyžiach postupne vystriedala stabilita a dobrý pocit na duši. Ôsmaci sa zlepšovali v technike zjazdového lyžovania, ba aj v pravidlách bieleho kódexu. Na záver týždňa nám všetkým dokázali, že jednotlivé zjazdovky dokážu zísť bezpečne a aj s úsmevom na tvári.

Netreba zabudnúť, že tento „lyžiarak“ bol plný zábavy, utužovania kamarátskych vzťahov a získavania nových zážitkov. Veď lyžovanie je napokon  najkrajší zimný šport a skvelá športová aktivita, ktorá prispieva k budovaniu kondície a posilneniu imunity. Vždy, keď budete mať príležitosť, využite ju a nechajte vaše nohy brázdiť lyžiarske svahy. Rozhodne to stojí za to!