Svetový deň vody

V rámci Svetového dňa vody sa žiaci 6.A, pod vedením pani učiteľky Mgr. Jaroslavy Petrovej, zúčastnili dňa 18.3.2024 tematickej prednášky vo Vihorlatskom múzeu pod názvom: ODKIAĽ MÁME PITNÚ VODU V HUMENNOM .

Prednáška rozdelená na jednotlivé časti priblížila žiakom základné fakty z histórie výstavby a aj dôležitosti stavby vodnej nádrže Starina, ktorá sa nachádza na území Národného parku Poloniny. Nádrž zásobuje pitnou vodou takmer celé východné Slovensko, teda aj mesto Humenné. Je najväčšou nádržou na pitnú vodu v strednej Európe.

Súčasťou programu bola aj návšteva prírodovednej expozície Vihorlatského múzea spojená s odborným výkladom. Vzdelávací program a s ním spojené aktivity pripravili odborní pracovníci múzea. My sa už teraz tešíme na nasledujúcu ponuku podobných edukačných programov  v rámci zážitkového vyučovania.