Talentárium 2023

„ Hudba je reč anjelov, je rečou pre tento svet, práve ona je jazykom zrozumiteľným tam, kde už zrozumiteľnosť neočakávame. Práve ona je objaviteľkou schopností, ktoré sme už zabudli.“
Kristína, Dara Rolins, IMT Smile a iní známi interpréti modernej hudby rozozvučali priestory našej Švermovej školy us pop siedmykrát. Dňa 27. marca 2023  sa konala obľúbená súťaž TALENTÁRIUM.

Žiaci  1. až  7. ročníka sa predstavili v speve moderných piesní, v tanci, v hre na rôznych hudobných nástrojoch. To, že súťažiaci boli naozaj všestranne nadaní, nijako neuľahčilo prácu porote, ktorá to mala ozaj ťažké.  Porota sa  nakoniec  zhodla na tomto poradí:

Prvá  kategória (žiaci 1. a 2. ročníka):

2. miesto : Daniel Macko (1.B), Diana Brillová (2.A), Diana Fialová (2.C), Natália Gavaľová (2.C)

Druhá  kategória (žiaci 3. a 4. ročníka):

1. miesto: Anna Morochovičová (3.B), Magdaléna Žáková, Ema Dušáková, Katarína Krivjanská (4.D), Natália Vysočanská, Natália Čerevková, Laura Kormuciková (4.B)

2. miesto: Hana Havrilková, Anna Topľanská (3.C), Aylin Bačová, Emma Gaľová, Scarlett Sabová (4.A) Lilien Kulanová, Karolína Kuľhová (4.C)

3. miesto: Elise Fejková, Sofia Diškancová, Matej Puškár, Viktória Sabačová (4.C), Karolína Čandová (4.A)

Tretia   kategória (žiaci 5. a 7. ročníka):

1. miesto: Kapela C BAND – Tamara Džubarová, Veronika Lecáková, Lukáš Lomaga, Lenka Sudzinová, Jakub Mandzák (7.C), Tereza Vaškovičová (7.D), Tobias Chmura (6.A), Ivana Lodová (5.B)

2. miesto: Daniela Coganová, Nina Demková, Tamara Diničová (5.A)

3. miesto: Nelly Sofia Kličová, Vivien Porvazníková (5.A)

Smutní však neostal nik. Domov si všetci  odnášali nielen dobrú náladu, úsmev na tvárach, ale aj ceny, ktoré súťažiacim právom patrili. Možno o niekoľko rokov budú tieto talenty stáť na naozajstnom pódiu a budú z nich slávni speváci či tanečníci, a radi si zaspomínajú na svoje  prvé začiatky v súťažiach, ako je aj tá naša švermovácka súťaž –TALENTÁRIUM.

Video: